Pierwszy dzień Leszno Sport Festival

Uczniowie leszczyńskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zmierzyli się w Turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Leszna, który odbył się 12 czerwca 2019 roku na orliku w Zaborowie. Pomimo upałów frekwencja podczas pierwszego wydarzenia w ramach Leszno Sport Festival 2019 dopisała!

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Blanteoria zdobywając 9 punktów. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie z sześcioma punktami na koncie. Podium zamknął zespół Pokakabana, który w meczu o trzecie miejsce pokonał drużynę „Zatorze”. Dla każdego uczestnika zostało zapewnione 3 litry wody, z uwagi na panujące wysokie temperatury, a także wafelek Grzesiek. Zwycięski zespół otrzymał puchar oraz medale, natomiast zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca medale.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i niezwykle ciekawe rozgrywki! Podziękowania należą się także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie za pomoc w dowiezieniu na miejsce wody pitnej!